Tříkomorový septik pojezdový

Tříkomorový pojezdový septik do 3,5 tun – k obetonování

 

Jestliže řešíte nakládání se splaškovou vodou a dům nebo jiný objekt nemáte napojený na obecní kanalizaci, poslouží vám tříkomorový septik. Plastový tříkomorový pojezdový septik zvolte zejména v místech s velkým statickým zatížením, například v místě parkování nebo blízko komunikace.  Přim usazení je nutné postupovat podle montážního návodu. Zajímá vás, jak na přečištění odpadní vody na chalupě, kde je to s napojením na kanalizaci podobné? Přečtěte si více o tom, jaký septik vybrat na chatu. 

 

TIP: Tříkomorový septik k obetonování doplňte pískovým filtrem, se kterým dosáhnete až 97% přečištění odpadní vody. 

Septik pojezdový se neusazujte do míst, kde se vyskytuje spodní voda.

Septik a jeho funkce

Septik se řadí k podzemním nádržím, které čistí odpadní vodu z koupelny, toalety a kuchyně. Instalují jej uživatelé, kteří nemají přístup k obecní kanalizaci. Nejvyspělejší řešení na trhu nabízí tříkomorový septik, který zbavuje vodu kalů na základě biomechanického procesu. 

Další informace si přečtěte ve článku Jak vybrat septik. 

 

Princip pojezdového tříkomorového septiku

Čištění odpadní vody v tříkomorovém septiku spočívá v procesu vyhnívání kalů, kde do první z komor splašková voda nateče a zanechá větší částice odpadu, který se tam také rozkládá. V druhé komoře tento proces vyhnívání pokračuje. Poté se voda přemístí do třetí komory již hrubě očištěná. Finálního dočištění dosáhne, pokud proteče i pískovým filtrem
 

K provozování septiku nepotřebujete elektřinu – i toto je jeden z důvodů, proč je septik ekologickou volbou.  

Obáváte se nepříjemného zápachu unikajícího z nádrže? Zaměřte se na správnou péči o septik a jednou za tři měsíce pohledem do komínku zkontrolujte hladinu vody. Další tipy na údržbu septiku na vás čekají v článku Jak se zbavit zápachu ze septiku jednou provždy.

Kam a jak usadit tříkomorový septik pojezdový

V místech s velkým statickým zatížením, jako je parkovací místo nebo v blízkosti komunikace stačí vyhloubit jámu dle rozměru septiku a vysypat deseticentimetrovou vrstvou kamenné drtě, na které se připraví betonová základová deska s armaturou o výšce 20 cm a po vyzrání se na ní může septik usadit. Zatímco se do septiku napouští voda, obetonujte jej po obvodu pláště i víka. Pro dokonalé obetonování je vnější strana opatřena žebry s vyvrtanými otvory pro roxory (výztuž). 

Díky pevné konstrukci a betonu septik vydrží i náročnější podmínky v podobě velkého statického zatížení. Septik je opatřen po obvodu vyztužovacími pásy a kruhovým komínem s pojezdovým. Zatížení pojezdového septiku je do 3,5 tun.  V nabídce máme septiky kruhové i hranaté. Hranatý pojezdový septik se hodí do rohu zahrady, kruhový pojezdový septik instalujte kamkoliv jinam. Hranaté septiky jsou vyrobené z materiálu o síle 15 mm. Kruhové septiky ze síly materiálu v kombinaci 10 a 15 mm.

Proč pořídit tříkomorový pojezdový septik u nás?

  • Dopravu od nás máte zdarma po celém Česku.
  • Vyhotovíme vám septik na míru.
  • Zboží dodáme do 7–14 dnů.
  • 100 % vodotěsnost.
  • Dlouhá životnost.
  • Pojezdový poklop ZDARMA.


1
2