Tříkomorový septik k obetonování

Jestliže řešíte nakládání se splaškovou vodou a dům nebo jiný objekt nemáte napojený na obecní kanalizaci, poslouží vám tříkomorový septik. Plastový tříkomorový septik k obetonování zvolte zejména v místech s velkým statickým zatížením, například ve svahu nebo na skalnatém podloží a postupujte podle montážního návodu. Zajímá vás, jak na přečištění odpadní vody na chalupě, kde je to s napojením na kanalizaci podobné? Přečtěte si více o tom, jaký septik vybrat na chatu. 

TIP: Tříkomorový septik k obetonování doplňte pískovým filtrem, se kterým dosáhnete až 97% přečištění odpadní vody. 

Septik k obetonování neusazujte do míst, kde se vyskytuje spodní voda. Pro takové podloží vyberte dvouplášťový septik. 

Septik a jeho funkce

Septik se řadí k podzemním nádržím, které čistí odpadní vodu z koupelny, toalety a kuchyně. Instalují jej uživatelé, kteří nemají přístup k obecní kanalizaci. Nejvyspělejší řešení na trhu nabízí tříkomorový septik, který zbavuje vodu kalů na základě biomechanického procesu. 

Další informace si přečtěte ve článku Jak vybrat septik. 

Princip tříkomorového septiku k obetonování

Čištění odpadní vody v tříkomorovém septiku spočívá v procesu vyhnívání kalů, kde do první z komor splašková voda nateče a zanechá větší částice odpadu, který se tam také rozkládá. V druhé komoře tento proces vyhnívání pokračuje. Poté se voda přemístí do třetí komory již hrubě očištěná. Finálního dočištění dosáhne, pokud proteče i pískovým filtrem
 

K provozování septiku nepotřebujete elektřinu – i toto je jeden z důvodů, proč je septik ekologickou volbou.  

Obáváte se nepříjemného zápachu unikajícího z nádrže? Zaměřte se na správnou péči o septik a jednou za tři měsíce pohledem do komínku zkontrolujte hladinu vody. Další tipy na údržbu septiku na vás čekají v článku Jak se zbavit zápachu ze septiku jednou provždy.

Kam a jak usadit tříkomorový septik k obetonování

Ve svazích a na skalnatém povrchu stačí vyhloubit jámu dle rozměru septiku, připravit zhruba 15cm betonový podklad a na něj septik usadit. Zatímco se do septiku napouští voda, obetonujte jej po obvodu pláště i víka. Pro dokonalé obetonování je vnější strana opatřena žebry s vyvrtanými otvory pro roxory (výztuž). 

Díky pevné konstrukci a betonu septik vydrží i náročnější podmínky v podobě velkého statického zatížení. V normálních půdních podmínkách si vystačíte s tříkomorovým septikem samonosným. Pokud váš dům, chata nebo jiný objekt stojí na jílovitém nebo písčitém podloží, podívejte se na nabídku tříkomorového dvouplášťového septiku

Proč pořídit tříkomorový septik k obetonování u nás?

 • Dopravu od nás máte zdarma po celém Česku.
 • Vyhotovíme vám septik na míru.
 • Zboží dodáme do 7–14 dnů.
   


20 570 Kč
22 990 Kč
Dostupnost:
 • při osobním odběru - 48 hodin
 • firemní dopravou - 7 - 14 dní

 • 32 307 Kč
  34 001 Kč
  Dostupnost:
 • při osobním odběru - 48 hodin
 • firemní dopravou - 7 - 14 dní

 • 33 880 Kč
  35 937 Kč
  Dostupnost:
 • při osobním odběru - 48 hodin
 • firemní dopravou - 7 - 14 dní

 • 1
  2